Alleen gras in het rantsoen is goedkoop maar inefficiënt

Bedrijven zonder snijmais in het rantsoen kunnen goedkoop melk en droge stof produceren. Ze laten wel wat liggen op het gebied van efficiëntie.

Grasbedrijven kunnen goedkoper melken en ruwvoer maken dan bedrijven met veel mais in het rantsoen. Dat gaat wel ten koste van een stuk efficiëntie. - Foto: Lex Salverda

Grasbedrijven kunnen goedkoper melken en ruwvoer maken dan bedrijven met veel mais in het rantsoen. Dat gaat wel ten koste van een stuk efficiëntie. - Foto: Lex Salverda


Dat blijkt uit een analyse van Flynth in samenwerking met Melkvee100Plus. Daarvoor zijn bedrijven ingedeeld in categorieën met 0 tot 55% mais in het rantsoen. De koeien op grasbedrijven produceren bijna 1.000 kilo melk minder per jaar dan de koeien in de groep met 25 tot 30% mais.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Laagste kritieke melkprijs

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Rundveehouderij


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Armer
7 jul 2022

Precies attie. Wel als eerste beginnen want als iedereen dat doet , moeten de laatsten het grasland weer terugleggen.

Weg
7 jul 2022

Derogatie gaat het verschil maken of de ploeg erin gaat.