‘Afroming pluimveerechten: nu ook de pijlen op lease’

LTO/NOP is al bezig om de afroming bij koop van pluimveerechten van tafel te krijgen via een juridische procedure tegen het ministerie van LVVN. Bij lease spelen meer problemen, daar gaan we nu mee aan de slag.

pluimveerechten lease

Bij aankoop van pluimveerechten, bijvoorbeeld bij uitbreiding van het bedrijf, wordt nog steeds 13% gekort. LTO/NOP werkt eraan die korting van tafel te krijgen, ook bij lease. Foto: Jan-Willem van Vliet


In onze recente, goed bezochte LTO/NOP-ledenvergaderingen zijn we ingegaan op de stand van zaken rondom het afromen van de pluimveerechten. Daarbij begint de tijd te dringen. LVVN komt nog steeds niet met definitieve cijfers over het effect van de opkoopregelingen. Die cijfers zijn de basis voor een ‘weegmoment’ dat kan leiden tot een aanpassing van het afromingspercentage in de wet. Dat staat nu nog op 13%. De aanpassing daarvan lijkt 6 tot 7 maanden te kosten, dus dat is dit jaar niet meer geregeld. Pluimveehouders moeten uiterlijk begin november aan de bak als ze pluimveerechten willen leasen of kopen om deze in 2025 te kunnen benutten. Het belang van de procedure die we tegen de afroming willen voeren, groeit dus met de dag.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Proefproces tegen de Staat

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Pluimveenieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.