‘Afroming pluimveerechten: nu ook de pijlen op lease’
LTO/NOP is al bezig om de afroming bij koop van pluimveerechten van tafel te krijgen via een juridische procedure tegen het ministerie van LVVN. Bij lease spelen meer problemen, daar gaan we nu mee aan de slag.

Bij aankoop van pluimveerechten, bijvoorbeeld bij uitbreiding van het bedrijf, wordt nog steeds 13% gekort. LTO/NOP werkt eraan die korting van tafel te krijgen, ook bij lease. Foto: Jan-Willem van Vliet
In onze recente, goed bezochte LTO/NOP-ledenvergaderingen zijn we ingegaan op de stand van zaken rondom het afromen van de pluimveerechten. Daarbij begint de tijd te dringen. LVVN komt nog steeds niet met definitieve cijfers over het effect van de opkoopregelingen. Die cijfers zijn de basis voor een ‘weegmoment’ dat kan leiden tot een aanpassing van het afromingspercentage in de wet. Dat staat nu nog op 13%. De aanpassing daarvan lijkt 6 tot 7 maanden te kosten, dus dat is dit jaar niet meer geregeld. Pluimveehouders moeten uiterlijk begin november aan de bak als ze pluimveerechten willen leasen of kopen om deze in 2025 te kunnen benutten. Het belang van de procedure die we tegen de afroming willen voeren, groeit dus met de dag.
Proefproces tegen de Staat
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









