Actueel - Varkens
Lees hier al het actuele nieuws artikelen specifiek voor de sector Varkens. Van marktontwikkelingen tot bedrijfsverhalen: blijf op de hoogte van alles wat speelt binnen de sector.
250+ resultaten
Weergave:
Lees hier al het actuele nieuws artikelen specifiek voor de sector Varkens. Van marktontwikkelingen tot bedrijfsverhalen: blijf op de hoogte van alles wat speelt binnen de sector.

Henk Slagman, bestuurslid van Zorg om Boer en Tuinder, ziet een sterk toegenomen vraag naar hulp voor varkenshouders.


Het is een noodkreet van een groep varkenshouders, verenigd in de actiegroep Eerlijke Prijs Agra. Zij dreigen de poorten van Vion-slachterij in Apeldoorn te blokkeren.


Actiegroep Eerlijke Prijs Agra gaat Vion-slachterij in Apeldoorn niet blokkeren; daarmee had de groep gedreigd. Maar helemaal van de baan zijn blokkades ook niet, voor de iets langere termijn.


De laatste jaren is bezuinigd op verwarming in vleesvarkensstallen. Er wordt te weinig geventileerd. Een aanslag op de gezondheid.


De woordvoerder van de actiegroep 'Eerlijke Prijs Agra', Willy Wolfkamp, gaat donderdag 10 december in gesprek met Vion over de varkensprijs. Als het gesprek niets oplevert zal de actiegroep diezelfde avond de slachterij van Vion in Apeldoorn blokkeren. Een interview vooraf met Wolfkamp.


De sector moet op zoek naar alternatieve bedwelmingsmethoden voor varkens nu de motie van Marianne Thieme (PvdD) en Tjeerd van Dekken (PvdA) tegen het gebruik van CO2 bij slachten is aangenomen.


De productie van varkensvlees in de Europese Unie komt in 2025 uit op in totaal 23,8 miljoen ton. Ten opzichte van 2015 is dat een stijging van 2%.


De actiegroep 'Eerlijke Prijs Agra' gaat in overleg met de slachterijen om inspraak te krijgen in de prijsvorming. Hiermee zijn echter de aangekondigde acties om donderdagavond de slachterij van Vion in Apeldoorn te bezetten nog niet van de baan.


Twee Drentse varkenshouders, Heleen Holtmanns en Sabine Grobbink, hebben samen met vijf andere veehouders een brief gestuurd naar Kamerlid Sjoera Dikkers.


Nederland doet er niet verstandig aan om op eigen gelegenheid in Rusland te pleiten voor het openstellen van de markt voor varkensvlees, zegt staatssecretaris Martijn van Dam (Economische Zaken). De staatssecretaris vindt dat Nederland gezamenlijk met andere lidstaten moet optrekken.
