Aardappelcoöperatie Agrico groeit in omzet en areaal
Aardappelcoöperatie Agrico heeft de omzet opnieuw zien groeien. In boekjaar 2023/’24 was de omzet €412 miljoen. Dat is €2 miljoen meer dan in boekjaar 2022/’23, toen Agrico voor het eerst de grens van €400 miljoen omzet passeerde.

Agrico-directeur Mark Zuidhof: “Verdere groei is hard nodig om de positie in de Nederlandse pootgoedmarkt te verstevigen.” Foto: Koos Groenewold
In 2022/’23 werd een recordbedrag uitbetaald aan de telers van €233 miljoen. Dat is in het laatste boekjaar met in totaal €226 miljoen, €7 miljoen minder.
De omzet uit pootaardappelen was circa €29 miljoen (9%) hoger dan het jaar ervoor. Het krappe pootgoed werd duur betaald. Dit resulteerde in een pootgoedprijs van €44,65 per 100 kilo voor alle rassen en klassen van geleverde kilo's in de maat 28 millimeter opwaarts. Dat is circa €10 meer per 100 kilo dan het voorgaande jaar. Per hectare leverde dit de pootaardappelteler bij Agrico gemiddeld €17.500 op, inclusief bewaarvergoeding en overige vergoedingen. Dat is €2.100 per hectare meer dan in boekjaar 2022/’23.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









