2.000 kilo krachtvoer per koe via emmermethode

Brokken voeren met een emmer was in 1983 nog heel gewoon. Ideaal was anders; koeien snaaiden het lekkers tussen het ruwvoer uit.

Handmatig krachtvoer geven was in 1983 nog heel gewoon. Ideaal was het niet. Dieren waren er handig in om brokken tussen de rest uit te zoeken. Zo ging er per koe ruim 2.000 kilo brok per jaar doorheen. - Foto: Misset

Handmatig krachtvoer geven was in 1983 nog heel gewoon. Ideaal was het niet. Dieren waren er handig in om brokken tussen de rest uit te zoeken. Zo ging er per koe ruim 2.000 kilo brok per jaar doorheen. - Foto: Misset


De foto is genomen in 1983. Een veehouder gebruikt een emmer om krachtvoer over het ruwvoer te strooien. Veel boeren werkten op die manier, al werd op proefbedrijf De Waiboerhoeve al onderzocht of het anders kon. Immers, door brokken over kuilgras of maiskuil te strooien, kregen de koeien kans het lekkers er tussenuit te snaaien. Dat deden ze dan ook.De brokken verdrongen op die manier de opname van ruwvoer en dat was niet de bedoeling. De oplossing zat hem in goed mengen. Met de hand wilde dat echter niet zo goed. Mechanische voermengers konden dat veel beter.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Goed mengen

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.