Zo ging het toen: brommer tussen de melkbussen

Deze foto uit 1960 is een mooie weergave van de agrarische sector tussen twee tijdperken in. Het houten voerhek, de bovengrondse stroomkabels met de porseleinen isolatoren en de melkbussen geven een beeld van vroeger. De dakkapel en de brommer zijn moderne elementen, althans voor 1960.

Een brommer (rechts tussen de melkbussen) was vroeger een gewild item onder plattelandsjongeren. Helm, verzekering en rijbewijs waren lange tijd niet nodig. Je kon snel en simpel van A naar B. En wie de boel in de werkplaats eigenhandig een beetje opvoerde, deed dat nog sneller.

Een brommer (rechts tussen de melkbussen) was vroeger een gewild item onder plattelandsjongeren. Helm, verzekering en rijbewijs waren lange tijd niet nodig. Je kon snel en simpel van A naar B. En wie de boel in de werkplaats eigenhandig een beetje opvoerde, deed dat nog sneller. Foto: Misset


Wat die brommer betreft: die was al snel populair op het platteland, waar afstanden groter waren dan in de meer stedelijke gebieden. Per brommer was je razendsnel op school, bij de kermis of waar dan ook.Ten tijde van de foto was het nog niet verplicht om er een WA-verzekering voor te hebben. Ook een helm was niet verplicht. Een maximumsnelheid gold al wel, namelijk 45 kilometer per uur. Maar ach, een kniesoor die daarop lette op de afgelegen zandwegen.En die maximum cilinderinhoud van 50 cc? Ook daar was in de eigen werkplaats wel wat aan te doen. Vrijheid, blijheid dacht de plattelandsjeugd. En zo scheurde ze erop los. Een rijbewijs? Niet nodig.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Puch of Zündapp?

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Coumans
30 aug 2023

Inderdaad op de las en de mas waren de kreidlers het snelst de zundaps konden niet zogoed bij blijven

Erik Ekkel
28 aug 2023

machtig mooie tijd

Armer
26 aug 2023

Zundapp voor de boeren, kreidler voor de arbeiders en puch voor de studenten. Opvoeren ging tot 100 km per uur en bier drinken hoorde daar ook bij. Iedereen kende wel een dodelijk slachtoffer in die tijd. Tegenwoordig staan de macho’s op een electrisch stepje.