Wethouder stapt op voor illegale arbeid op boerenbedrijf


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Wethouder Stoffer Jan Haan uit het Groningse Bedum heeft zijn functie neergelegd.Zaterdag werden bij een controle door de Arbeidsinspectie voor de derde keer illegale arbeiders aangetroffen op zijn akkerbouwbedrijf. Vier asielzoekers zonder werkvergunning en een illegaal waren daar bezig met de oogst van witte en rode kool.

Haan zit in een maatschap met twee broers. In 2003 trof de inspectiedienst ook al illegale werknemers aan op het bedrijf. Eén van zijn broers werd toen veroordeeld. In 2008 trof de Arbeidsinspectie opnieuw illegalen aan op het bedrijf en er werkten mensen zonder werkvergunning. Het bedrijf kreeg een boete van tienduizenden euro’s. De gemeenteraad gaf hem in beide gevallen het voordeel van de twijfel.

Haan is opgestapt, omdat hij zijn functie in de politiek en de verantwoordelijkheid die hij draagt voor de maatschap naar eigen zeggen niet kan combineren. Wel ontkent hij het in dienst hebben van illegale arbeiders. Volgens Haan hebben de werknemers papieren getoond die van anderen bleken te zijn.

Als Haan niet zelf was opgestapt, had de gemeenteraad het vertrouwen in de wethouder opgezegd.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.