Vrees voor voedseltekorten door oorlog neemt toe

De oorlog in Oekraïne doet de vrees voor mogelijke tekorten aan tarwe en brood met de dag toenemen. Vooral in het Midden-Oosten groeit de angst dat levering van benodigde granen niet gegarandeerd is.

Graanopslag in Rusland. Rusland en Oekraïne zijn samen goed zijn voor zo’n 30% van de wereldwijde export van granen. Landen in het Midden-Oosten zijn afhankelijk van dit graan en vrezen tekorten als gevolg van de oorlog. - Foto: Reuters

Graanopslag in Rusland. Rusland en Oekraïne zijn samen goed zijn voor zo’n 30% van de wereldwijde export van granen. Landen in het Midden-Oosten zijn afhankelijk van dit graan en vrezen tekorten als gevolg van de oorlog. - Foto: Reuters


Landen in het Midden-Oosten zijn belangrijke importeurs van tarwe. En dan met name uit Oekraïne en Rusland. En juist deze stroom is afgesneden door de oorlog. Ondanks alle problemen heeft Rusland sinds de inval in Oekraïne toch nog tarwe geëxporteerd. In de week van 25 februari tot en met 3 maart werd nog 430.000 ton verscheept. Dat is meer dan het gemiddelde dat de Europese Unie in februari wekelijks heeft uitgevoerd.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Opgeschorte zendingen

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Han Riel
8 mrt 2022

Zolang wij eten / planten uit de arme landen halen, omdat wij zomergroente of bloemen wensen in de winter gebruiken wij productieve gronden in die landen voor onze "luxe" en verdienden daarna aan het voedsel dat we er heen verscheepten. Nu dat verschepen even niet gaat, klagen we dat "voedselzekerheid" ver te zoeken is. Laten we in principe de vrijhandel van voedsel afschaffen en niet langr als "oplossing" zien van de honger in de wereld. De honger heeft het nog steeds niet opgelost.

Jannes Uken
7 mrt 2022

Wat hebben palmolie en extractiemeel met Oekraïne te maken?Is de prijs met 6€ gestegen?!