‘Volvo BM 350 is monstertrekker’
Doede Binnema kocht in 2003 een Volvo BM 350. De Friese Volvo-fan reed ervoor naar Zeeland. “Deze trekkers zijn onverwoestbaar.”
“Ik ben opgegroeid in de Friese streek Het Bildt. De firma Kuiken in Sint Jacobiparochie importeerde er vroeger al Volvo’s. Ik heb dat altijd prachtige trekkers gevonden. Ze zijn bij goed onderhoud onverwoestbaar en houden nooit op. Betere trekkers zijn er in mijn ogen niet, ze zijn monsterachtig.

Leren trekker rijden
Mijn vader had verschillende Hanomags in bezit. Zelf heb ik ooit trekker leren rijden op een Fordson Major. Toch is deze Volvo een van mijn favoriete trekkers. Een jaar of vier geleden heb ik de Volvo-fabriek Eskilstuna in Zweden bezocht. Dat was een prachtige ervaring.

Ik heb deze Volvo BM 350 in 2003 gekocht in Zeeland. Ik wilde ’m heel graag hebben. Bij ons in Friesland was-ie behoorlijk aan de prijs, zo vond ik. Ze stonden voor zo’n € 4.000 te koop. Dat was mij te gortig. Deze trekker werd voor minder aangeboden bij een handelaar. Met het inruilen van een Ferguson 65 hoefde ik nog maar weinig bij te betalen. Ik ben in het bezit van een grootrijbewijs, heb de Volvo op een dieplader gezet en ben terug naar Friesland gereden.

De Volvo dateert waarschijnlijk van 1960. De trekker heeft een groot dashboard maar nog geen tankmeter, zoals de laatste trekkers van dit type. Het is een 3-cilinder met 58 pk. Ik heb de motor van de Volvo een jaar of tien geleden gereviseerd. Verder heb ik de trekker gelaten zoals ie was. Hij heeft nog dezelfde verf die ze er ooit in de fabriek op hebben aangebracht.
Ik gebruik de Volvo BM 350 nog steeds voor allerhande klusjes op onze boerderij. Ik heb twintig oldtimers – waaronder ook een Volvo BM 36 – maar deze Volvo BM 350 kan ik echt niet missen.”
Een echte poah trekker