Variatie troef op vastgoedmarkt in Limburg

Limburg is een provincie met vele gezichten, ook in de onroerendgoedmarkt. Er is om verschillende redenen druk op de grondmarkt. In alle delen weten burgers het buitengebied te vinden.

Laatst bijgewerkt:
Limburg kent uiteenlopende landschappen en grondsoorten. Qua gebruik is in het Zuiden met de glooiende percelen de hoofmoot akkerbouw en fruitteelt. - Foto: Hans Prinsen

Limburg kent uiteenlopende landschappen en grondsoorten. Qua gebruik is in het Zuiden met de glooiende percelen de hoofmoot akkerbouw en fruitteelt. - Foto: Hans Prinsen


De onroerendgoedmarkt kent verschillen op provinciaal niveau en Limburg is daar zeker geen uitzondering op. Contrasten tussen twee Limburgse regio’s kunnen bijna niet groter; in het noorden het Peelgebied met veel intensieve veehouderij en – tuinbouw; in het uiterste Zuiden het glooiende landschap met vooral akkerbouw en fruitteelt.Bart Pijs, makelaar-taxateur bij Aelmans Rentmeesters & Makelaardij, is vooral actief in het Noorden en het Midden. In en buiten de Peelregio ziet hij veel stoppende varkenshouders; een deel doet mee aan de saneringsregeling maar een deel staat te koop. Typerend voor de Peelregio is dat deze dwars door de provinciegrens met Brabant loopt. Te koop staande bedrijven staan aan beide van de provinciegrens maar de toekomstmogelijkheden lijken in Limburg nét iets gunstiger. Dat is te danken aan een wat vriendelijker provinciaal ruimtelijk en milieubeleid. “Er is zeker wel belangstelling vanuit Brabantse varkenshouders, voor mooie bedrijven waar ze bijvoorbeeld een bedrijfsleider op kunnen zetten. Belangrijk is dat de locatie past bij het bedrijf.”

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Nertsenhouderij

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.