Uitbreiding verkoop FFP-planten in Denemarken


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De verkoop van planten met het FFP0-label vindt via diverse deelnemers in de keten momenteel al plaats in tien Europese landen.Onder andere in Denemarken, waar de consument sinds eind 2008 op kleine schaal kennis heeft kunnen maken met FFP-planten bij 30 supermarktfilialen.

Inmiddels zijn er echter ook 17 verkooppunten gerealiseerd in 17 hypermarkten van Bilka, een keten van hypermarkten in Denemarken. De toeleverancier van de producten is Noviflora uit Honselersdijk die al lange tijd hoofdleverancier vanuit Nederland bij Bilka is. De 4 soorten bloeiende planten die met het FFP-label bij Bilka verkocht worden komen van een aantal FFP-kwekers.

FFP, Fair Flowers Fair Plants, is een initiatief om de productie en afzet van duurzaam geteelde bloemen en planten te stimuleren. FFP-producten worden herkenbaar aan de consument gepresenteerd met het FFP-consumentenlabel. Dit label geeft de consument - dankzij de traceerbaarheid - de zekerheid dat de producten die hij heeft gekocht zijn gekweekt op een wijze die het milieu minimaal belast en die goede sociale omstandigheden op het bedrijf garandeert.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.