Twee werpweken per jaar in kleinschalige Zonvarkenstal
Tijdens de twee werpweken per jaar is Mirjam ten Have volop bij de zeugen. In de Zonvarkenstal krijgen de biggen daar alle aandacht.

Dennis (44) en Mirjam (41) ten Have houden 26 zeugen in het Zonvarken-concept. De ondernemers combineren de kleinschalige zeugentak met melkvee en een jong gezin. Foto's: Jan Willem Schouten
Vol trots toont Mirjam ten Have een van de eerste biggen die geboren zijn in de nieuwe Zonvarkenstal. Inmiddels is de big al bijna twee weken oud. De biggen groeien als kool en rennen van binnen naar buiten naar de uitloop met bolle vloer en roosters om hun behoefte te doen. De zeugen hebben allemaal binnen de biggen gekregen. De PIC-zeugen zitten met twee zeugen in een hok met uitloop naar buiten en lopen vrij rond, ook bij het afbiggen. Van de 26 zeugen was er maar één die buiten de biggen wilde krijgen. “Van dat hok hebben we tijdelijk de uitloop dichtgemaakt”, vertelt Mirjam, die de werpweek voor haar rekening neemt.
Zonvarkenstal in Silvolde (Gld.)
- 26 zeugen in Zonvarkenstal
- 8 weken speenleeftijd
- 13 kraamhokken (2 zeugen per hok)
- 2 werpweken per jaar
- 100 melkkoeien
- 65 hectare grond

Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









