Twaalf verdienmodellen pluimveesector onder de loep

Een inspirerend boekje met twaalf mogelijke verdienmodellen voor duurzaam en diervriendelijk ondernemen in de pluimveesector. Daartoe leidde het promotieonderzoek van Britt Smulders aan de Technische Universiteit Eindhoven. De globaal omschreven verdienmodellen zijn niet bedoeld als kant-en-klare oplossingen, maar met voorbeelden en praktische handvatten wordt perspectief geboden.

Laatst bijgewerkt:
verdienmodellen pluimveesector

'Duurzaamheid ervaren: creëer belevingen voor klanten'. Het veelzijdige boerenbedrijf van John en Virginie Grutters in het Gelderse Groesbeek wordt in het boekje als voorbeeld aangehaald bij dit verdienmodel. Foto: Koos Groenewold


Met een verfrissende blik van buiten hebben onderzoeker Britt Smulders en praktijkhoogleraar Rianne Valkenburg namens Technische Universiteit (TU) Eindhoven de afgelopen jaren gekeken naar de pluimveesector. Dat heeft geresulteerd in een praktisch en uitnodigend boekje met twaalf mogelijke verdienmodellen voor duurzaam en diervriendelijke ondernemen in de sector.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Het boekje is gebaseerd op de resultaten van een promotieonderzoek van Britt Smulders aan de TU Eindhoven. Het onderzoek was onderdeel van het Europese project Code Re-Farm. Voor de totstandkoming van het boekje hebben Smulders en Valkenburg namens TU Eindhoven samengewerkt met het Poultry Expertise Centre (PEC) en het lectoraat Duurzame pluimveehouderij in een circulaire bedrijfsvoering van Aeres Hogeschool Dronten.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Pluimveenieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


H.H.J. S
28 jul 2025

En nog steeds is regulier het duurzaamste per kg/l product.

H.H.J. S
28 jul 2025

En nog steeds is regulier het duurzaamste per kg/l product.