Tarieven Rendac in tien jaar fors gestegen

De tarieven van Rendac zijn in tien jaar fors gestegen. Follow The Money onderzocht de impact van de overname door Darling Ingredients en de rol van Rendac.

In 2014 verkocht Vion de tak Vion Ingredients, waaronder Rendac en Sonac, aan Darling Ingredients, dat dankzij Rendac's monopolie grote winstkansen zag. – Foto: Matthijs Verhagen

In 2014 verkocht Vion de tak Vion Ingredients, waaronder Rendac en Sonac, aan Darling Ingredients, dat dankzij Rendac's monopolie grote winstkansen zag. – Foto: Matthijs Verhagen


De tarieven van kadaverwerker Rendac zijn de afgelopen tien jaar flink meer gestegen dan het algemene prijspeil. De tarieven per vat zijn na inflatiecorrectie nu 28% hoger dan in 2014, de tarieven per rund zijn nu 7% hoger dan in dat jaar. Enkele jaren geleden was dat verschil nog groter. Dat meldt Follow The Money in een verhaal over tien jaar Rendac in Amerikaanse handen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Lees verder onder de grafiek

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Armer
6 sep 2024

De zlto had vion en rendac. De eerste maakte veel verlies de ander veel winst. Normaal iemand stoot de verliesgevende af en gaat door met de winstgevende. Behalve het bestuur van zlto: die deden dat juist andersom. Had zlto rendac gehouden dan zouden ze de failliete boedel van vion later ,met de winst van rendac , kunnen terugkopen. Er zou heus wel een koper zijn geweest voor vion voor de symbolische 1 euro.