Suiker ligt Britse ABF zwaar op de maag

ABF Sugar, de suikertak van het Britse voedings- en kledingconcern Associated British Foods (ABF), heeft in het halfjaar tot 1 maart een operationeel verlies geleden van €118 miljoen. Een jaar geleden werd in die periode nog een even grote winst gerealiseerd. De omzet liep met 6% terug naar €1,28 miljard.

Suikerfabriek van ABF Suger, in het Engelse Newark-on-Trent. Het suikerbedrijf lijdt onder de lage suikerprijzen in Europa. Foto: Henk Riswick

Suikerfabriek van ABF Suger, in het Engelse Newark-on-Trent. Het suikerbedrijf lijdt onder de lage suikerprijzen in Europa. Foto: Henk Riswick


Het suikerbedrijf lijdt onder de lage suikerprijzen in Europa, terwijl het in seizoen 2023-’24 in het Verenigd Koninkrijk (VK) na een langdurig conflict met de telersbond juist een hoge prijs voor de bieten heeft betaald. Daarnaast zijn de te hoge kosten bij het Spaanse Azucarera, dat vier suikerfabrieken runt, nijpender geworden door de verslechtering van de markt. ABF Sugar gaat die dochter dan ook zwaar herstructureren. Ook de activiteiten in Afrika draaiden slechter dan in vorige jaren door de aanhoudende droogte.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

“Ik ben gefrustreerd over de resultaten in onze suikerbusiness, maar we weten precies wat we moeten doen wat betreft operationele oplossingen en veranderingen in de regelgeving om de financiële prestaties te verbeteren”, zegt CEO George Weston dan ook. Hij tekent daarbij aan dat ‘het herstel in de divisie langer duurt dan oorspronkelijk gedacht vanwege een langzamer verlopende terugkeer naar een evenwicht tussen aanbod en vraag op de Europese suikermarkt’.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw