​Staghouwer wil in gesprek met boeren over protesten

Landbouwminister Henk Staghouwer wil volgende week in gesprek met de landbouworganisaties over de boerenprotesten en de toekomst van de sector. Hij zal dat gesprek zelf leiden. “Ik ga de uitnodigingen vandaag versturen”, zei de minister donderdag 30 juni na de opening van het nieuwe pand van Lely in Maassluis.

Minister van landbouw Henk Staghouwer. - Foto: ANP

Minister van landbouw Henk Staghouwer. - Foto: ANP


Op de vraag of de forse kritiek van boeren op de stikstofplannen voor hem reden is om het plan aan te passen, reageert Staghouwer: “We moeten met elkaar in gesprek komen en daar moeten we ook niet te lang mee wachten.”Hij voegt er desgevraagd aan toe dat iedereen welkom is bij het gesprek, ook partijen als FDF die hebben opgeroepen tot hardere acties. “Iedereen is welkom, maar wel onder de voorwaarde dat we op een normale manier een gesprek kunnen voeren en dat er niet wordt opgeroepen tot geweld of hardere acties."

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Lely bezorgd over Nederlandse landbouw

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Jan Veltkamp
1 jul 2022

'@Breukink, De acties zijn eigenlijk al geslaagd. Zelfs Rutte heeft gezegd dat er weer met de boeren aan de tafel gegaan moet worden. Probleem is dat om zijn gezicht niet te verliezen, hij NIET wil praten met de actievoerders. Dat hoeft in principe ook niet als LTO dan de poot maar strak houdt en scoort. En over dit vermogen en kunde van deze club heb ik mijn twijfels want ze zitten al 40 jaar aan tafel en hebben nog nooit wat bereikt behalve dan mooi baantje voor de eigen top. Dat is dan ook gelijk de reden waarom de regering deze club in stand houd; mooi praten en niks doen.

Leo Breukers
30 jun 2022

Ik hoor vanavond(vrijdag)Rutte regelmatig aanhalen dat de NL bodem dramatisch verzuurt en de vruchtbaarheid achteruit gaat!!!!Ik heb/zie daar geen aanwijzing voor. Ook niet tijdens een kritische blik naar de natuur. En als we naar de heidevelden kijken...Natuurlijk verreikt de toplaag zich daar. Vroeger werden deze velden regelmarig afgeplagd en ontstond er weer een nieuwe schrale toplaag.Het materiaal werd gebruikt als strooisel en daarna als mest op akkers en weilanden. Als iets maar vaak genoeg herhaald wordt dan wordt de grootste onzin op den duur nog waarheid. Heel veel "natuuroroblemen" worden bureaucratisch bedacht en gaan zo stiekem een valse waarheid vormen!!

Egbert Hoving
30 jun 2022

Staghouwer wil niet in gesprek in Groningen niet en nu ook niet.

Weg
30 jun 2022

Eerst derogatie dan pas weer om tafel, dat geleuter over brieven hebben we niks aan.Ben overigens ook absoluut geen voorstander van wilde actie's.

Wiersma
30 jun 2022

staghouwer kan helemaal niks en heeft hier in groningen snel twee afspraken met stef blok over afhandeling aardbevingschade gemaakt en als beloning ministerpost van rutte gekregen

Han Riel
30 jun 2022

Jammer dat Staghouwer nu de boeren massaal de straat op zijn gegaan en misschien wel iets te hard van stapel zijn gelopen tot een gesprek bereid is. Waarom is niet in gesprek gegaan voordat de regering een Stikstof Kaart had rond gstuurd waarop ongeveer heel Nederland als natuurgebied stond ingetekend. Zoals bijna altijd was de Flevopolder weer eens buitenschot gebleven. Hier wonen kennelijk geen te beschermen dieren alleen in de Oostvaarders plassen.Ik begrijp echt niet waarom onze politiek meer problemen maakt dan oplost de afgelopen decennia. Zou het gerucht dan toch kloppen "Politiek is niet om problemen op te lossen, maar om problemen te maken", zodat ze bestaansrecht blijven houden. Erst de Toeslagenaffaire en de Aardgasschade en nu de Stikstof en de Huisartsen bureaucratie. Al deze zaken niet van vandaag of gisteren, maar nooit anders aangepakt dan met meer bureaucratie en niet werkbare wetgeving. Ik kan dan ook maar tot 1 conclusie komen onze hele politieke arena en hun bureaucratie zijn incapabel en hebben geen probleem oplossend vermogen.

Drijver
30 jun 2022

staghouwer flapdrol als jij beter je werk gedaan had en voor de boeren opkomt dan was dit helemaal niet nodig.

Breukink
30 jun 2022

Uit een peiling van 1 vandaag zou blijken dat de helft van de boeren zolangzamerhand zich begint af te vragen of hun belangen wel door het fdf en aanverwante organisatie.s worden behartigd .Ik begin er zelf lelijk aan te twijfelen.