RvS redelijk positief over wetsvoorstel bijmengverplichting groen gas

Beter toezicht, geen dubbele telling van emissiereductie en verplichte eisen voor de duurzaamheid van groen gas. Dat zijn de belangrijkste aanpassingen die de afdeling Advisering van de Raad van State (RvS) adviseert voor het wetsvoorstel bijmengverplichting groen gas. Dat voorstel bepaalt dat energieleveranciers ervoor moeten zorgen dat een bepaald percentage van het gas dat ze leveren bestaat uit groen gas. De wet zou begin 2027 in moeten gaan.

wetsvoorstel bijmengverplichting groen gas

Nederland produceert nu 336 miljoen kuub groen gas. Daarvan nemen agrarische biogasproducenten ongeveer een derde voor hun rekening. Foto: Michel Velderman


Nederland produceert nu 336 miljoen kuub groen gas. Daarvan neemt de landbouw een derde voor z’n rekening met de productie van biogas dat opgewaardeerd wordt tot groen gas. In het wetsvoorstel staat dat in 2031 minimaal 840 miljoen kuub groen gas nodig is voor de bijmengverplichting.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Beter toezicht is nodig

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.