‘Roepen aan de zijlijn tijdens onderhandelingen Landbouwakkoord’

Sjaak van der Tak, voorzitter van LTO, onderhandelt met ministers over Landbouwakkoord terwijl andere belangenorganisaties zoals Farmers Defence Force en NMV kritiek leveren.

Vorige week. LTO-baas Sjaak van der Tak staat journalisten te woord na een gesprek met het kabinet over het Landbouwakkoord. - Foto: ANP

Vorige week. LTO-baas Sjaak van der Tak staat journalisten te woord na een gesprek met het kabinet over het Landbouwakkoord. - Foto: ANP


LTO zit weer in het zadel. Voorzitter Sjaak van der Tak onderhandelt met soms wel zes ministers over het Landbouwakkoord. Ze zien hem weer voor vol aan. Hij is nu wat hij zou moeten zijn: de voorman van alle boeren. Maar ondertussen staan anderen, zoals Farmers Defence Force (FDF), Agractie en Nederlandse Melkveehouders Vakbond (NMV) aan de zijlijn te roepen. Mark van den Oever van FDF zegt dan ook nog laatdunkend dat Van der Tak niet eens een boer is. Daarmee suggereert hij dat die geen gevoel voor de boerenbelangen heeft. Nee, dat is dan zeker Mark zelf, die al vroeg van de onderhandelingstafel wegliep.Dit alles is fantastisch voor de leden van het kabinet. Die onderhandelen met de vertegenwoordiger van de boeren. Als er straks een Landbouwakkoord komt, kunnen ze zeggen dat er draagvlak onder de boeren is. Dat de boerengroepen elkaar ondertussen bijna de tent uitvechten, zal hun een zorg zijn. Wie weggaat, praat niet mee en bestaat voor de onderhandelingstafel niet meer.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De dreiging van boerenacties en oproer steunt onderhandelaar Sjaak van der Tak


Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


A.J.M. Miedema
19 jun 2023

Dus: de columnist die jarenlang ANONIEM vanaf de zijnlijn heeft geroepen - en daarbij iedereen die wél persoonlijk zijn nek uit durfde te steken als belangenbehartiger, de maat heeft genomen - vind dat hij de aangewezen persoon is om dit te beweren? Eerst maar eens wat zelfreflectie, "Vergaderboer"!

Meuleman
19 jun 2023

Is er wel iets wat positief is voor de blijvende boer aan dit akkoord...

Weg
19 jun 2023

Boeren mogen komende jaren elkaar beconcurreren met mestafzet en gve, de overheid kijkt toe wie is de sterkste?

J. Spithoven
19 jun 2023

Vergaderboer ... redactie, als u kennis van zaken had dan wist u dat op 25 nov 22 middels een Kamerbrief het LbA is vastgesteld, als koffiedrinkers daarna waren voor de vorm. Op 25 nov is de kamer op de hoogte gebracht van de komst van een gve norm en een tussen norm.

W. Goossens
19 jun 2023

Geen akkoord betekend einde kabinet.Met handtekening LTO kunnen ze maatregelen doordrukken .Zonder handtekening kan CDA niet gaan instemmen als ze niet geheel willen verdwijnen.Daarom is handtekening voor kabinet zo belangrijk.Boeren hebben er niets mee te winnen.

Ronald Beulink
19 jun 2023

Dit stuk voorspelt maatregelen die strenger gaan zijn dan de afspraken in het landbouwakkoord Vergaderboer ( wie het ook moge zijn ) vergeet dat er een wettelijke grondslag moet zijn voor de regering om maatregelen op te leggenRemkes noemde Aerius ongeschikt Het wordt tijd om de angstaanjagende artikelen can de boerderij ter discussie te stellenEr kan ook gekozen worden om transparant en volledig te schrijven op basis van feiten