RIVM maakt fout in top 100 ammoniak-uitstoters
Het RIVM heeft een fout gemaakt bij het opstellen van de top 100 ammoniakuitstoters, laat stikstofminister Christianne van der Wal weten.

De veehouderijen die bovenaan de verkeerde lijst stonden, hebben grote dieraantallen. Volgens het RIVM kan dat betekenen dat stallen die in werkelijkheid geen hoge emissie hebben toch op de lijst staan. - Foto: Bert Jansen
Dinsdag stuurde Van der Wal twee lijsten met respectievelijk de 100 grootste uitstoters van ammoniak en stikstofoxiden naar de Tweede Kamer. Het grootste deel van de top 100 aan NH3-uitstoters zijn veehouderijen, maar bij de samenstelling van die lijst is een fout gemaakt, laat het RIVM, die de gegevens verzamelde, weten aan de minister.
Veehouderijen met grote dieraantallen
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Ik krijg hoe langer hoe meer het idee dat we op alle fronten voor de gek gehouden zijn en worden . Het gaat uiteindelijk allemaal om geld . Iedereen die er mee bezig is heeft er belang bij dat zijn of haar standpunt gebruikt wordt . Het is voor velen onderdeel van verdienen van hun boterham . Kijk maar eens wat de belastingdienst aan brokken achtergelaten heeft ook op aannamen gebaseerd mensen verdacht van van alles en nog wat . Een gezondheidszorg die jaren uitgekleed is . En in crisis bejubeld en nu weer gewoon uitgekleed wordt en zo spelen er veel zaken . Ook op individueel gebied mensen belogen en bedrogen worden door uitvoerende instanties om doelen te halen . Want als kleine groep of individu kun je toch niks beginnen tegen een machtige overheid . Het begint er steeds meer op te lijken dat de burger er is voor de overheid . Deze kan dan in Brussel weer melden doelstelling gehaald . Nu de boeren en de huizen bezitters zijn de volgende want waar nog wat geld zit gaat de overheid proberen een graantje mee te pikken . Nu op naaien om te isoleren en zonnepanelen om milieu te sparen . En op korte termijn bovenop de gemeentelijke belasting nog belasting van eigenwoning bezit . Al deze investering drijven de waarde van huis omhoog . Dus vul maar in . Grapjes hebben ze boeren ook uitgehaald met maatregelen om stikstof en stank uitstoot terug te dringen . Die zijn nu in een keer niet meer goed . En de boer moet weer investeren of inkrimpen of stoppen .