Recordhoeveelheid goedkope importsuiker belastingvrij naar EU

De Europese Unie heeft niet eerder zoveel goedkope importsuiker belastingvrij ingevoerd als afgelopen seizoen. Dat blijkt uit cijfers van de Europese Commissie. De belastingvrije import gaat door het dak, terwijl de suikersector in de EU zich gedwongen voelt om de productie in te krimpen en het mes te zetten in het areaal suikerbieten. Het protest tegen de onbelemmerde belastingvrije import van deze suiker neemt dan ook toe.

Laatst bijgewerkt:
goedkope importsuiker belastingvrij EU

Fabrikanten in de EU importeren belastingvrij een recordhoeveelheid suiker via een speciale douaneregeling. De kritiek daarop neemt toe, omdat dit slecht uitpakt voor de EU-suikersector. De sector verwerkt hierdoor namelijk minder Europese suiker, wat een negatief effect heeft op de EU-suikerprijs. Foto: Südzucker


De import wordt mogelijk gemaakt door de zogenoemde douaneregeling ‘actieve veredeling’. Fabrikanten in de Europese Unie maken steeds meer gebruik van deze speciale douaneregeling, waardoor ze suiker kunnen importeren waarvoor ze geen invoerrechten hoeven te betalen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Begin november bleek al dat in de eerste elf maanden van seizoen 2024-’25 (tot en met augustus 2025) in totaal 470.000 ton ruwe suiker en 135.000 ton witte suiker via deze douaneregeling heffingvrij de EU zijn binnengekomen.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.