Recorddroogte, waterschappen proberen water vast te houden

recorddroogte maart

De waterschappen proberen zoveel mogelijk water vast te houden. De maand maart is dit jaar uitzonderlijk droog. Foto: Peter Roek


Maart was een recordmaand qua zowel droogte als zonuren, meldt weerplatform Weeronline. Gemiddeld viel er over het hele land slecht 5 millimeter neerslag in maart. Normaal is dat gemiddeld 56 millimeter. Daarmee is het de droogste maart in de afgelopen ruim 100 jaar.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Ook qua zonuren was er een record: dit jaar telde maart 248 zonuren tegenover gemiddeld 150 zonuren. Uit de landelijke neerslagkaart van het KNMI blijkt dat alleen in het noorden van Nederland – in de omgeving van Friesland – er behoorlijk wat regen is gevallen, zo’n 45 millimeter. In de rest van Nederland blijft de regenval over afgelopen maand bijna overal onder de 10 millimeter. Daarmee is tot zover een groot contrast met vorig jaar, toen Nederland te maken had met juist een heel nat voorjaar.

Water zoveel mogelijk vasthouden

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.