Rabobank verwacht handelsoorlog met grote gevolgen

handelsoorlog China Europese Unie Verenigde Staten

Afbeelding ter illustratie. Het Chinese varkensbedrijf Yangxiang werkt aan gezichtsherkenning van varkens. Foto: Henk Riswick


Een handelsoorlog tussen de Verenigde Staten (VS) en China gaat grote gevolgen hebben voor de handel in agrarische grondstoffen. De Amerikaanse boer is daarvan de dupe, dat verwacht RaboResearch.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

In Outlook 2025: Fat tariffs lead to slim margins schetst RaboResearch de verwachtingen voor 2025. Als gevolg van de machtswisseling in de VS en het aantreden van de nieuwe president Donald Trump wordt voor 2025 een handelsoorlog verwacht. Daarbij zullen veel sectoren betrokken zijn, ook de agrarische sector. Mede daardoor wordt ook rekening gehouden met aanzienlijke verschuivingen in de internationale handel.

China wordt naar verwachting het belangrijkste doelwit van Trump. Zodra de Chinese export wordt getroffen door hoge Amerikaanse heffingen, is de kans groot dat China terugslaat en de import van onder andere Amerikaanse soja gaat aanpakken.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.