Rabobank: leningen afschrijven niet aan de orde

Foto: ANP

Foto: ANP


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Het kwijtschelden van leningen van boerenbedrijven is niet aan de orde, zo heeft de Rabobank laten weten in antwoord op vragen van NRC en Nu.nl.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Weg
14 jul 2022

Dit keer eens met de 'niet boeren'.

Even anders
14 jul 2022

Een ieder die een lening afsluit bij welke bank dan ook weet dat hij die lening moet terugbetalen dat geldt ook voor mij. Geen enkele bank gaat zomaar leningen kwijtschelden en dat is ook terecht want banken zijn commerciële instellingen die geacht worden winst te maken en dividend uit te keren aan hun aandeelhouders of hun leden. En laten we eerlijk wezen boeren zijn niet gedwongen om een lening af te sluiten. Overigens ook ik ben in de praktijk schrijnende gevallen tegengekomen waarbij ik ook vraagtekens zet bij de rol van de kredietverstrekker, maar uiteindelijk is de kredietnemer en niemand anders verantwoordelijk voor het op tijd voldoen van de rente en aflossing.

Breukink
13 jul 2022

Twee vragen .1) is er een wijziging in het beleid ??Naar mijn mening MOET het beleid gewijzigd worden onder druk van de EU en de uitspraak van de raad van state. 2)ik kan het niet goed rijmen dat ze wel aan tafel willen zitten voor de invulling van de gebiedsgerichte aanpak .( verstrengeling van belangen ).Hun aandacht zal uit gaan naar die bedrijven binnen hun portefeuille die de grootste prolemen krijgen bij het halen van de millieu /en klimaatdoelen. En dat zijn niet de extensieve grondgebonden bedrijven .

b0c39763-4a80-43a7-b084-35bac7fbd0f5
13 jul 2022

In dit geval moet ik toch echt de Rabobank wel gelijk geven.Stel je voor dat die de vrijwillig aangegane leningen kwijtschelden en zo de betreffende boeren het gemeenschapsgeld waarmee ze schadeloos gesteld gaan worden in hun eigen zak kunnen steken en op deze manier lekker gemakkelijk van hun schulden af kunnen komen op kosten van anderen.Dat wil ik eigenlijk ook. U niet? Gaat niet gebeuren denk'k