PT: ‘Alle orders uit Duitsland gecanceld’


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Zoetermeer – Duitse grootwinkelbedrijven en groothandels hebben massaal bestellingen afgezegd van Nederlandse vruchtgroenten.Het gaat om paprika, tomaat, komkommer en sla.

Dat meldt het Productschap Tuinbouw (PT). Volgens de belangenorganisatie zijn de de Duitse grenzen voor deze vier producten momenteel gesloten, vanwege het lopende onderzoek naar de besmetting met de Ehec-bacterie.

Het PT rekent op een ’enorme schadepost’ voor de Nederlandse groentesector. Vergoeding van de schade wordt een van de punten op de onderhandelingsagenda die vanavond op tafel ligt bij het spoedoverleg met het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (ELI).

Het Duitse ministerie van landbouw heeft consumenten gewaarschuwd voor het eten van rauwe groenten, totdat de besmettingsbron is achterhaald. ”Bescherming van de consument gaat boven de economische belangen”, verdedigt de Duitse minister van landbouw, Ilse Aigner, de terughoudendheid van Duitsland met betrekking tot de invoer van rauwe groenten.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.