Prijs hyacinten verbeterd


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De prijzen die afgelopen week op de bloemenveilingen voor snijhyacinten werden betaald, zijn aan de beterende hand.De aanvoer kwam een kleine 10 procent lager uit dan in dezelfde week van vorig jaar. Nu maakten de ruim 2,7 miljoen stelen op alle vestigingen van FloraHolland gemiddeld € 0,27, dat is een dikke stuiver beter dan vorig jaar.

In Rijnsburg geeft de gemiddelde prijs bij de hyacinten overigens niet het juiste beeld weer van hoe de markt zich de afgelopen week gehouden heeft. De gemiddelde prijs van de witte hyacinten lag ergens tussen de € 0,30 en € 0,35, terwijl de zware partijen de eerste dagen van de week nog gemakkelijk 50 cent noteerden.

Het prijsbeeld bij een aanvoer van bijna 900.000 stuks, een aanvoerstijging van 7 procent ten opzichte van een week eerder, daalde in de loop van de week naar € 0,26. Ten opzichte van een jaar terug lag de aanvoer echter 20,5 procent lager. Inmiddels steeg de aanvoer van narcissen verder en ligt deze nu op vrijwel hetzelfde aanvoerniveau als vorig jaar, met € 0,12 als gemiddelde prijs.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.