Pluimveevlees blijft populair: productie en export groeien in Europa
De Europese pluimveesector staat er goed voor. De opbrengstprijzen zijn hoog, en de vooruitzichten zijn gunstig. Dit blijkt uit studies van zowel de Europese Commissie als het Amerikaanse landbouwministerie USDA.

Foto: Marcel Rob Fotografie
Een halfjaarlijkse visie van de EU op de pluimveesector stelt dat zowel de productie als de export van pluimveevlees in Europa dit jaar toeneemt. De productie stijgt met 4%, en de export zal dit jaar 3% hoger uitvallen dan vorig jaar. Deze opwaartse lijn zal zich in 2025 voortzetten, zo verwachten de Europese rekenmeesters.
Een milder vogelgriepseizoen, lagere voerkosten en hogere opbrengstprijzen dragen bij aan de groeiende productie dit jaar. In de eerste helft van 2024 steeg het aantal slachtingen in de EU met 4,7%. De productie steeg in bijna alle EU-landen, behalve in Nederland, Zweden en Litouwen. In Polen lag de productie in 2023/2024 ruim 5% hoger dan in 2022/2023, terwijl de productie in Nederland bijna 5% daalde. De Italiaanse pluimveesector groeide met ruim 5%, en de Duitse productie liet een lichte groei van een enkel procentpunt zien. Frankrijk voerde de lijst aan met een groei van ruim 15%.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









