‘Parade van instituten en hoogleraren bij D66 en CDA’

De verkiezingen zijn geweest. Nu moet de regering samengesteld worden. De parade aan alle nieuwsaandacht brengen een stabiele regering niet dichterbij. Foto: Misset
De afgelopen weken keken we naar de parade. De parade van instituten, hoogleraren en beleidsadviseurs. Zij trekken langs bij D66 en CDA, die samen slechts 44 zetels in de Kamer hebben. In vol ornaat met televisieploegen erbij laat men zien wie er langskomt. Nadien komen veel bezoekers op radio en tv nog een keer trots vertellen wat zij hebben meegegeven. Weinig nieuws en meestal het veronderstelde verhaal uit hun mond.
Toen we op 29 oktober naar de stembus konden, hadden alle partijen een verkiezingsprogramma en wisten ze te vertellen hoe we het wél moesten doen. Uitgebreide programma’s over de juiste oplossing en zij zouden daarvoor zorgen, met onze stem. Dan snap ik nu niets van deze parade. De politieke partijen wisten toch welke kant het op moest gaan? Waarom dan nu deze uitgebreide informerende ronde, met nóg meer vragen, terwijl daar naar mijn mening slechts 29% van de Tweede Kamer aan tafel zit? En dan zoveel aandacht van de pers? Het voelt meer als een spel voor de bühne dan serieus landsbestuur.
De informatieronde voelt meer als een spel voor de bühne dan serieus landsbestuur
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









