Oud-aardappelteler is geen ondernemer meer


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Omdat een oud-aardappelteler geen ondernemer meer is, zijn de kosten voor de verbouwing van een aardappelbewaarschuur niet aftrekbaar. Ook is er geen recht op de ondernemers- en ondernemingsfaciliteiten.Kort samengevat is de uitspraak van Hof Leeuwarden de volgende:
Een aardappelteler exploiteert een akkerbouwbedrijf. In 2000 staakt hij zijn onderneming. In 2001 en 2002 laat hij werkzaamheden uitvoeren aan het dak van een schuur die tot zijn onderneming behoorde en die naar privé is overgebracht. Hij verricht tevens zelf werkzaamheden aan de schuur en het dak. In geschil is onder andere of belanghebbende IB-ondernemer is en of hij recht heeft op zelfstandigenaftrek en de milieu-investeringsaftrek.
Hof Leeuwarden oordeelt dat hij geen IB-ondernemer is. Volgens het hof zijn de activiteiten die de oud-aardappelteler verricht namelijk niet gericht op het behalen van voordelen in het economische verkeer, zodat hij geen onderneming drijft. Vervolgens oordeelt het hof dat hij – nu hij geen IB-ondernemer is – ook geen recht heeft op zelfstandigenaftrek en de milieu-investeringsaftrek. De inspecteur wordt in het gelijk gesteld.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.