Oppositie komt met wet natuurbehoud

Den Haag - De oppositiepartijen PvdA, D66 en GroenLinks komen met de initiatiefwet ‘Mooi Nederland’ om het voortbestaan van de Nederlandse natuur te waarborgen.Dat meldt het NOS Radio 1-journaal maandagochtend.
“Het is een behoudende wet. We willen houden wat we hebben”, zegt D66-fractieleider Pechtold tegen de NOS.
Maandagmiddag om 13.30 uur wordt de initiatiefwet gepresenteerd. Dat wordt live uitgezonden op Politiek24. Volgens PvdA, D66 en Groenlinks verdient de natuur beter dan wat staatssecretaris Bleker van Natuur wil. De partijen vinden dat het kabinet een eind maakt aan de bescherming van veel natuurgebieden, dieren en planten.
“De wet Mooi Nederland moet daarom het voortbestaan van alle in Nederland voorkomende soorten blijvend op nationaal niveau borgen en behoud en versterking van de biodiversiteit benoemen als verantwoordelijkheid van de Rijksoverheid”, aldus de partijen. Ze vinden daarom dat de plannen van Natura 2000, de vorming van de Ecologische Hoofdstructuur en de aanleg van robuuste verbindingen, gewoon moeten worden uitgevoerd.
“We willen een groot aaneengesloten stuk natuur”, zegt PvdA-leider Cohen. “Dat is beter om te verdedigen. Het is minder duur om te onderhouden en er hoeven minder hekken omheen. Het is voor dieren en planten veel beter.”
Het kabinet wil zo’n 700 miljoen euro bezuinigen op de natuur. PvdA, D66 en GroenLinks vinden dat deze bezuinigingen ongedaan moeten worden gemaakt, maar ze hebben geen voorstel waar het geld dan vandaan gehaald moet worden. “Ik besef dat we het geld nu niet hebben”, aldus GroenLinks-fractievoorzitter Sap.
De partijen benadrukken dat de natuur niet alleen mooi is, maar dat duizenden mensen die in de sector werken ervan afhankelijk zijn
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses








