Raming aardappelopbrengst zakt in België naar niveau 2022

De gewasmonitoringscommissie JRC van de Europese Commissie heeft de opbrengstraming van aardappelen in België verlaagd naar het niveau van 2022. Daarmee ligt de opbrengst per hectareopbrengst 2% onder het 5-jarig gemiddelde.

In Sexbierum (Fr.) worden aardappelen (Frieslanders) ingeschuurd die enkele weken eerder gerooid waren. - Foto: Mark Pasveer

In Sexbierum (Fr.) worden aardappelen (Frieslanders) ingeschuurd die enkele weken eerder gerooid waren. - Foto: Mark Pasveer


In mei zagen de vooruitzichten voor de aardappelopbrengsten in Nederland, België en Duitsland er nog heel rooskleurig uit. Toen waren het de enige drie landen waar ondanks het late moment van poten bovengemiddelde opbrengsten konden worden verwacht. Maar de droogte zette in juni de gewassen op achterstand vergeleken met het normale patroon. Gevolg daarvan is dat de opbrengstramingen naar beneden zijn bijgesteld.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Gevolgen voor België het grootst

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.