Omzetgroei voor Bloemenveiling FloraHolland


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

AALSMEER - Bloemenveiling FloraHolland heeft 2010 afgesloten met een omzet van 4,13 miljard euro. Dat was, ondanks een slechte maand december, bijna 7 procent meer dan in het jaar ervoor. De omzet is daarmee weer boven het niveau van 2008, het jaar voor de economische crisis.De omzet van snijbloemen kwam uit op 2,3 miljard euro en groeide met ruim 8 procent. De omzet in kamerplanten nam met 4 procent toe naar 1,4 miljard euro. De tuinplantenomzet steeg met 6 procent naar 355 miljoen euro.

Via de veilingklokken werd voor bijna 2,5 miljard euro verkocht (plus bijna 4 procent). Via FloraHolland Connect, een ander afzetinstrument, werd 1,6 miljard euro omgezet, een stijging van 12 procent.

Inmiddels wordt ruim 60 procent van alle bloemen verkocht zonder dat het product op de verkoopplek aanwezig is. Bijna de helft van de bloemenklokken is intussen overgeschakeld op het zogeheten beeldveilen.

FloraHolland rekent voor dit jaar op een lichte groei en zal in 2011 zo'n 75 miljoen euro investeren.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.