Nagenoeg grondloos Duits melkveebedrijf te koop

Foto: Delbers
In het oosten van Duitsland staat een groot nagenoeg grondloos melkveebedrijf te koop. Het verkeert in een prima staat met deels nieuwe stallen. Vraagprijs is € 5,5 miljoen.Het te koop staande melkveebedrijf ligt in Falkenhain, in de Duitse deelstaat Saksen. Dat is zo’n 30 kilometer van Leipzig. Kenmerkend zijn de grote omvang (circa 1.100 koeien), de beperkte hoeveelheid grond (19 hectare), de moderne gebouwen en goede resultaten. Het bedrijf staat te koop, omdat de huidige eigenaren het rustiger aan willen doen.Kerngegevens1.100 melkkoeien
11,5 miljoen kilo melk
19 hectare grond in eigendom
20 mensen personeel
1,5 miljoen euro eigen vermogen nodigDiepstrooiselboxenDe opzet van het bedrijf is compact. Een deel van de dieren (droge koeien, aankomende vaarzen, opstartgroep en de verse koeien) staat in stallen uit 2011 en 2012. Deze zijn voorzien van stro en diepstrooiselboxen. De andere stallen zijn de afgelopen jaren gerenoveerd met onder andere nieuwe roosters en boxen. Een voerschuur dateert uit 2013. Kalveren blijven tot vijf maanden leeftijd op het bedrijf, dan gaan ze naar een opfokbedrijf. Twee maanden voor afkalven worden ze weer teruggekocht. De koeien worden gemolken in een 2x16-melkstal. De melk gaat naar twee zuivelfabrieken.Lees verder onder de foto‘s.
Het te koop staande melkveebedrijf is de afgelopen jaren uitgebreid en vernieuwd tot de huidige omvang van circa 1.100 koeien. Het jongvee blijft tot 5 maanden op het bedrijf. - Foto: DelbersEen deel van de veestapel wordt gehouden in strohuisvesting, in stallen uit 2011 en 2012. Andere stallen zijn de afgelopen jaren gerenoveerd, waaronder nieuwe roosters en boxen. - Foto: DelbersMest naar biogasinstallatieOp de daken van de stallen liggen zonnepanelen met een vermogen van 1 megawatt. Het bedrijf is niet de eigenaar. De mest gaat via een leidingsysteem naar een biogasinstallatie waarna de digestaat terugkomt. De ondernemers leveren deze aan omringende akkerbouwers. Dat ligt contractueel vast. Inclusief verhuur van de locatie levert dat zo’n € 60.000 per jaar op. Er zijn voerlevercontracten voor 1.500 grootvee-eenheden. De mestopslag bedraagt 6 maanden; deze moet vanwege de Duitse mestwetgeving nog worden vergroot naar 9 maanden.20 werknemersOp het bedrijf zijn 20 personen werkzaam, inclusief een farmmanager en 2 herdmanagers. Het bedrijf is daarmee de tweede grote werkgever van het dorp. Alles is gericht op melkproductie; voer wordt in opdracht door akkerbouwers geteeld en mest afgevoerd. Het bedrijf is overzichtelijk, heeft een goede veestapel en is bij de tijd. Een beperking is dat de stallen vol zitten.Voor meer informatie: Poortman Makelaars, www.bix.nl, tel. 06-51151098.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









