Melk met seks

Vrijdag sprak ik een dag lang met biologische melkveehouders. We zouden het niet hebben over de korte termijn problemen, maar juist over de elementen voor een visie op langere termijn.Dat bleek lastig. Er moest en zou ook iets voor de korte termijn verzonnen worden. Zoals een van de heren het zei: ‘het kan niet zo zijn dat er een tekort aan biologische melk is, maar onze prijs onder iedere maat is’
Voor de langere termijn stonden we uitvoerig stil bij de boerensuper. Voor de korte termijn moest iets geinigs bedacht worden. Iets wat grachtengordelnichten weer aan de betere melk helpt en hen laat kiezen voor bio met een goeie prijs. Een ding werd immers duidelijk dankzij een prijsanalyse van CampinaFriesland: of je de prijs nou stuurt via een collectief of vrij laat, voor de prijsvorming in de markt maakt het geen verschil. Melk is melk, zelfs biologische.Biologische dekstierenDaarom dus toch maar even een foefje om de geesten los te maken. Het gesprek was ‘s ochtend al gegaan over biologische dekstieren. Die bestaan niet of nauwelijks en het moest er maar eens van komen. Een boer die in Boer zoekt Vrouw er zo tien zou hebben, bleek een groot voorstander. Maar, begreep ik, die dieren zouden dan nog steeds op een KI station staan.
Absurd natuurlijk, want als je het goed doet, doe het dan ook echt goed. Maak een echt verhaal van je melk en zorg dat mensen dat echte verhaal willen.
Wie wil er nou zielloze biologische melk, van koeien met kalveren uit een buisje, als je het ook van koeien kunt krijgen die echte seks hadden met echte stieren?KoopdaadKun je niet meteen leveren, dan is dat geen probleem, want als mensen het kopen, kun je garanderen dat het volgend jaar wel zo is. De koopdaad van de consument is als het ware een voorschot om melk met echte seks te kunnen kopen. Je kunt er bovendien yoghurt, kaas en zelfs worst met seks van maken. Je zou zelfs de stieren kunnen personaliseren, zodat je trendy consument weet van wie hij eet of drinkt. Voor een driekwart liter fles water van Gaultier betalen mensen ook 5 euro.
Wedden dat het loopt voor €1,99? Ik bood aan er een viral campagne voor te maken die weinig zou kosten.
Maar is zoiets nou een oplossing? Waarom niet?
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









