Meer muskusratten gevangen in 2025

De waterschappen hebben in 2025 84.438 muskusratten gevangen, 27% meer dan in 2024. Dat blijkt uit een inventarisatie van de Unie van Waterschappen bij de 21 waterschappen. De stijging van het aantal vangsten doet zich vooral voor in het westen van het land.

meer muskusratten gevangen 2025

Bestrijding van muskusratten, op de afbeelding niet in de provincie Groningen maar in de Krimpenerwaard. Afbeelding ter illustratie. Foto: Fred Libochant


In Noordoost-Nederland hebben de vier waterschappen vooral muskusratten gevangen in watergangen die vanuit Duitsland de grens over gaan. De vier noordoostelijke waterschappen (Drents-Overijsselse Delta, Hunze en Aa’s, Vechtstromen en Noorderzijlvest) vingen in 2025 iets meer muskusratten dan in het voorgaande jaar (8.464 muskusratten tegenover 8.199 in 2024). In Zeeland werden in 2025 2.976 ratten gevangen, ruim duizend minder dan in 2024.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Beverratpopulatie Duitsland omvangrijk

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.