Meer kosten accepteren voor een hoger inkomen
De Zwitser Daniël Würgler stuurt niet op kosten maar op opbrengsten. Hij accepteert minder eieren, als ze maar in het best betalende gewichtstraject zitten. Ondanks hoge lonen, duur voer en dure grond is een bedrijf met 18.000 hennen renderend.

De Zwitser Daniël Würgler accepteert minder eieren, als ze maar in het best betalende gewichtstraject zitten. - Foto: Robert Bodde
Een zonnige maandagmorgen, half elf. Alles is in rust op het vrije-uitloop leghennenbedrijf van Daniël Würgler. In de stevig omheinde uitloop vallen de vele elementen op. Minstens vijftien grote treurwilgen en fruitbomen, een paar dozijn kleine houten huisjes en boxen en wat kunststof trampolines die je eerder voor kinderen verwacht.De uitloop is een echte weide met dik, groen gras. Ze wordt minstens een keer per week met een golfterrein-maaier onderhouden. “De norm is 2,5 vierkante meter uitloop per hen, maar dat slaat nergens op”, zegt Wurger.
Schade door roofvogels
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Er zijn twee europese landen die super rijk zijn en niet in de eu zitten. Noorwegen met zijn zwarte goud en zwitserland met zijn zwarte geld. In beide landen is er ot en sien landbouw die op subsidies drijven. Nederland is in dezelfde situatie geweest als noorwegen maar heeft het zwarte goud anders besteed en nu de kraan dichtgedraaid. Het is de landbouw die de staatskas moet vullen.