Lelies laten bemonsteren


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Hillegom – De Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur (KAVB) laat de kopers van lelies weten dat het verstandig is om de aangekochte partij te laten bemonsteren door een correspondent van het Scheidsgerecht voor de Bloembollenhandel.Door monsters te laten nemen, kan men de partij laten controleren op diverse aspecten zoals soortechtheid, virusziekten (visueel) en verborgen gebreken. Ook kan gecontroleerd worden op (actuele) problemen zoals PlAMV en aantasting door aaltjes. Bij partijen met mogelijke waterschade kan er opgeplant worden om te controleren of het monster voldoet aan de condities op het koopbriefje.

De monsters kunnen de koper op die manier extra zekerheid bieden en dienen als bewijsvoering bij geschillen en/of scheidsgerechtzaken. Indien betrokkenen op korte termijn een virusuitslag van de partij lelies wensen, kan hiervoor een virustoetsmonster genomen worden.
Voor uitgebreide informatie over de soorten monsters, de mogelijkheden en de kosten kan contact worden opgenomen met Stan van Oers (coördinator proef- en monstertuin) tel. 0252-536953.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.