Leliehandel positief over verkopen


Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De handel in leliebollen verloopt redelijk positief.De omvang van de handel is niet al te groot, hetgeen vooral komt door het feit dat het grootste deel van het sortiment al in het boek staat. Zo'n driekwart van oogst 2010 is al verkocht tegen een prijsniveau waarmee de kwekerij uit de voeten kan.

Hoe de verkoop van de resterende kwart verloopt moet worden afgewacht. In een aantal gevallen is de prijs nog niet goed en betreft het incourante maten. Generaal gezien verloopt de handel echter dus positief en richten de blikken zich zelfs al op de bollen uit oogst 2011 waarin al regelmatig zaken wordt gedaan.

Het is overigens niet allemaal botertje tot de boom in lelieland. De weersomstandigheden van afgelopen week hebben hun sporen door de teeltgebieden getrokken en voor wateroverlast gezorgd. Als leliebollen te lang onder water staan treedt zuurstofgebrek op, waardoor de bollen verzuipen. Hier en daar is al schade geconstateerd zowel in de oostelijke teeltgebieden als in de zuidelijke Bollenstreek. De omvang van de schade is nog niet bekend.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.