Lagere overheden: behoud €500 miljoen agrarisch natuurbeheer, €200 miljoen extra voor natuur

Agrarisch natuurbeheer rond de Maasheggen bij Groeningen in de gemeente Land van Cuijk (N.-Br.) Foto: ANP
Het budget voor agrarisch natuurbeheer (€500 miljoen per jaar) moet in het komende kabinet op zijn minst gehandhaafd blijven. Daarnaast is er ten minste €200 miljoen extra nodig voor natuur, zo vinden de provincies en andere overheden.
Voor het agrarisch natuurbeheer is zekerheid op langere termijn nodig, vinden provincies, gemeenten en waterschappen in samenspraak met Boerennatuur. Het Interprovinciaal Overleg, de Vereniging Nederlandse Gemeenten, de Unie van Waterschappen en Boerennatuur hebben dat vastgelegd in de Bouwsteen Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer, dat donderdag is vastgesteld.
Het bouwsteendocument sluit aan bij ‘bouwstenen’ over de landbouw en de natuur, waarbij in alle gevallen de provincies, gemeenten en waterschappen waren aangesloten. De bouwstenen moeten het fundament vormen voor het stikstof- en natuurbeleid van het nieuwe kabinet. De Utrechtse gedeputeerde Mirjam Sterk (CDA) zei bij de presentatie van de Bouwsteen Natuur, drie weken geleden, dat het volgende kabinet de bouwstenen zo kan oppakken en in een nieuw regeerakkoord opnemen. Dit kan samen met het pakket aan maatregelen dat al door het demissionaire kabinet is aangekondigd om de vergunningverlening weer los te trekken.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









