De gedaalde suikerprijs heeft ervoor gezorgd dat de omzet van Tereos in de eerste helft van het boekjaar met 11% daalde naar €3,23 miljard. Foto: Henk Riswick AkkerbouwNieuws

Lage suikerprijs drukt cijfers grootste Franse suikerbedrijf Tereos

Lage suikerprijs drukt omzet Tereos met 11%. Operationele winst daalt 15%, maar schuldenlast verkleind. Bedrijf waarschuwt voor inflatie en klimaatdruk.

Het grootste Franse suikerbedrijf Tereos heeft door de gedaalde suikerprijs de omzet in de eerste helft van het boekjaar, tot 30 september, met 11% zien dalen naar €3,23 miljard. De operationele winst kwam vergeleken met een jaar eerder 15% lager uit op €511 miljoen. Tereos slaagde er wel in de forse schuldenlast terug te dringen tot net boven €2 miljard.

Tereos waarschuwt voor bedreigingen

Tereos, dat enkele jaren geleden een reorganisatie doormaakte, ‘zet daarmee de ingezette transformatie naar meer duurzame en verantwoorde praktijken door’. De onderneming, een van de grootste producenten van biet- en rietsuiker ter wereld, waarschuwt voor een reeks bedreigingen, zoals de toenemende regeldruk, de inflatie, de import van suiker uit Oekraïne en alcohol uit Pakistan naar de Europese Unie, de onderhandelingen over het Mercosur-verdrag en de toenemende klimaatdruk met overvloedige neerslag en een tekort aan zon.

“Hoewel de achtergrond van de markt en de Franse regelgeving ons noodzaakt waakzaam te blijven, stelt het niveau van onze prestaties ons in staat om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien en onze missie vol te houden om de leden de best mogelijke beloning te bieden voor hun agrarische producten”, zegt bestuursvoorzitter Gérard Clay.

Reacties

Je moet een account hebben om te reageren

Voordelen van een account:

Krijg toegang tot de beste en meest actuele artikelen.

Discussier mee met collega’s, experts en specialisten.