‘Kolencentrale is geen knelgeval’
Een kolencentrale is geen knelgeval. Maatregelen, zoals verbod van kolenstook, zijn proportioneel om de CO2-uitstoot terug te dringen oordeelt de rechter.

Kolencentrale van RWE in de Eemshaven. - Foto: ANP/Sander van der Werf
De drie kolencentrales in Nederland moeten stoppen met het verstoken van steenkool, op grond van de ‘Wet verbod op kolen bij elektriciteitsproductie’. Bij de RWE Eemshavencentrale komt de klap misschien wel het hardst aan. Daar hangt de vlag ook al een tijdje ondersteboven. Met de bouw van deze kolencentrale was zo’n anderhalf miljard euro gemoeid. De centrale trad in 2015 in werking. Natuurlijk zijn daarvoor alle vergunningen verstrekt door de overheid. De noordelijke bestuurders (Groningen, Delfzijl) waren maar wat blij met de komst van de centrale. Eindelijk kon die Eemshaven (die ooit als een soort ontwikkelingsproject is ontwikkeld) enige economische bedrijvigheid verwelkomen.
Schadevergoeding
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










advies aan rdw zet die centrale eens een week uit als het vries weten ze allemaal weer wat de realieteit iszouden boeren in eu ook moeten doenworden ze allemaal rustig van nu loeien ze allemaal zonder verstand maar voor behoudt van groot loon!