Weegplateau Control Pig met selectiemogelijkheden

Het Italiaanse Cima brengt met de Control Pig een weegplateau met selectiemogelijkheden op de markt. Het doorloopsysteem zorgt voor een snelle weging van koppels varkens.

De Control Pig is in de voergang te plaatsen. Als doorloopsysteem kan een koppel snel gewogen worden. - Foto: Cima Srl

De Control Pig is in de voergang te plaatsen. Als doorloopsysteem kan een koppel snel gewogen worden. - Foto: Cima Srl


Het Italiaanse bedrijf Cima introduceerde tijdens de Dutch Pork Expo het mobiele weegplateau Control Pig. Het weegplateau is in het voerpad van een afdeling te plaatsen, waarna de varkenshouder varkens eroverheen kan sturen. Er zijn geen hekken of andere afscheiding. Op die manier kunnen koppels varkens er in één gang achter elkaar overheen lopen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Technische gegevens

  • De Cima Control Pig is een mobiele weegschaal die in het voerpad van een afdeling wordt geplaatst. Het loopvlak is in drie maten verkrijgbaar: 250x70 cm voor dragende zeugen, 200x60/70 cm voor alle varkens en een mat van 60x60 cm voor zogende biggen.
  • De weegplaat is uitgevoerd met een display met een batterij voor acht uur. De weeggegevens kunnen zowel met behulp van een USB-stick of Wifi overgezet worden in het managementsysteem. Uitbreiding met een antenne voor identificatie van RFID-tags is mogelijk.
  • Optioneel is een automatische marker. De marker kan tot vier kleuren bevatten waarmee vier gewichtscategorieën vastgelegd kunnen worden.
  • Er is een automatische selectiepoort beschikbaar, waarmee varkens na wegen verdeeld kunnen worden over hokken. Ook hier zijn vier gewichtscategorieën in te voeren.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.