‘Hogere varkensgezondheid is ook zonder Depop-Repop mogelijk’

Varkenshouders zien in toenemende mate het nut én de noodzaak van een hogere gezondheid van de varkens. Niet alleen kunnen betere technische resultaten behaald worden, maar ook kan de inzet van diergeneesmiddelen verlaagd worden en neemt het werkplezier toe!

Hogere varkensgezondheid kan ook zonder volledige Depop-Repop. PRRS en Mycoplasma zijn uit te roeien met een goed plan en biosecurity, stelt columnist Rick Jansen.

Hogere varkensgezondheid kan ook zonder volledige Depop-Repop. PRRS en Mycoplasma zijn uit te roeien met een goed plan en biosecurity, stelt columnist Rick Janssen.


Ook naar aanleiding van de Landelijke beëindigingsregeling veehouderijlocaties (Lbv) werd het belang van gezonde zeugenstapels weer eens duidelijk. Diverse bedrijven die deelgenomen hebben aan de Lbv-regeling, maar wel een hoog gezonde zeugenstapel hadden (vrij van PRRS, APP en/of Mycoplasma), hebben deze dieren kunnen verkopen aan andere varkenshouders. Helaas zijn SPF-dieren niet altijd beschikbaar en is er voor een Depop-Repop (het leegmaken van een zeugenbedrijf en het opnieuw starten met gezonde dieren zonder specifieke bedrijfsgebonden ziektekiemen zoals APP, Mycoplasma en PRRS) een goede planning noodzakelijk.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Depop-Repop

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Sectornieuwsbrief Varkens


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.