‘Handelsoorlog met Amerika raakt iedereen’

Handelsoorlog Verenigde Staten Europese Unie

Melkkoeien in een ligboxenstal in de Verenigde Staten. Afbeelding ter illustratie. Foto: Charles Keijzer


De belofte aan zijn kiezers is groot. De Verenigde Staten komen op de eerste plaats. Van de bijna oneindige reeks decreten die president Donald Trump uitvaardigt, druipt het nationalisme af. Of het nu om grondgebied, immigratie of handel gaat: het is America first!

Van een voortrekker van democratie, een wereldspeler die tegenwicht aan het Russische en Chinese imperialisme biedt, blijft een schim over. Trump zoekt op het wereldtoneel vooral ruzie met de voormalige bondgenoten. Heel veel anders zijn de importheffingen op producten uit Canada, Mexico of Europa niet te duiden.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Europa slaat terug

Canada, Mexico en ook China liggen al langer onder vuur. De VS voeren sinds gisteren importheffingen van 25% in op staal en aluminium. Deze heffingen gelden voor alle landen waarmee de VS handel drijven, ook Europa! Het was wachten op dit besluit. Europa slaat meteen terug. Het lijstje lag natuurlijk allang klaar. Het lijstje van €26 miljard betreft onder meer zuivel, rund- en kippenvlees, eieren en groenten.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.