Groenvoerdrogerijen produceren iets minder

Grasdrogerij Ruinerwold. Groenvoerdrogerijen hebben tot en met juni iets minder productie gedraaid dan in andere jaren. Foto: Anne van der Woude

Grasdrogerij Ruinerwold. Groenvoerdrogerijen hebben tot en met juni iets minder productie gedraaid dan in andere jaren. Foto: Anne van der Woude


De groenvoerdrogerijen hebben tot en met juni iets minder productie gedraaid dan andere jaren. Dat blijkt uit cijfers van brancheorganisatie VNG, waarbij vier bedrijven zijn aangesloten. De totale productie tot en met juni komt op 23.900 ton, vorig jaar was dat 5.000 ton meer.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Er is vooral minder gras gedroogd, aldus VNG-voorzitter Eiko Jan Duursema, directeur van drogerij Oldambt. Door het mooie voorjaarsweer konden veehouders goed aan de slag met hun eigen ruwvoerwinning. In maart en april was het aanbod matig, aldus Duursma. De drogerij in Ruinerwold, die voornamelijk gras verwerkt, heeft daardoor 700 ton minder verwerkt.

Luzerne is het belangrijkste product dat de groenvoerdrogerijen verwerken. Op jaarbasis is dit goed voor 75% van de verwerkte hoeveelheid. De aanvoer hiervan begon dit jaar bijzonder vroeg. Op 12 mei, ruim een week eerder dan normaal, kwam de eerste partij luzerne binnen, aldus Duursema. Dat is ruim een week eerder dan normaal.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.