Granen en EU-heffingen drijven prijs veevoer op
Op basis van de huidige grondstoffenprijzen verwacht veevoederadviesbureau Stigevo een stijging van de voerprijzen. Vooral de belangrijkste ingrediënten van pluimveerantsoenen stijgen in prijs.

Mais en tarwe maken meer dan de helft van de samenstelling van pluimveevoer uit. Droogte in belangrijke teeltgebieden en politieke besluiten hebben juist voor die stoffen een grote invloed op de prijzen. Foto: Ton Kastermans
De huidige kostprijs van pluimveevoeders ligt gemiddeld 4% hoger dan een jaar geleden, terwijl de voerprijzen een stijging van 2% laten zien.Het zijn daarbij de belangrijkste grondstoffen die stijgen in prijs. Zo ligt het aandeel tarwe in vleeskuikenkorrel op 49%, terwijl mais 15% van de samenstelling bepaalt. Bij legmeel is het aandeel zo mogelijk nog groter. Daar is tarwe goed voor 14% van het aandeel en wordt meer dan de helft (55%) van het meel bepaald door mais.
Een aanhoudend grote vraag naar mais, gecombineerd met een beperkt aanbod, kan volgens Stigevo zelfs leiden tot een potentieel tekort aan mais.En ook bij tarwe zorgt krapte in de aanbodkant voor oplopende prijzen. Zoligt de maisprijs momenteel 18% boven het niveau van een jaar geleden, terwijl tarwe 20% meer kost. En dat terwijl de eiwitkant van de markt de andere kant op beweegt. Sojabonen en sojaschroot zijn respectievelijk 12% en 20% goedkoper.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









