‘Graan blijft belangrijk gewas in bouwplan’
Na bijna een half jaar wisselvallig weer, leek het er even op dat we eindelijk een hele week droog weer zouden krijgen. Met de stijgende temperatuur begon het voorjaar een beetje te kriebelen. Er werden op veel plaatsen plannen gemaakt voor de eerste voorjaarswerkzaamheden.

De huidige lage graanprijzen moedigen nog niet echt aan veel graan te zaaien, maar voor de vruchtwisseling en de bodem blijft graan toch een belangrijk gewas. - Foto: Twan Wiermans
Voor de vele percelen die na de zware oogstomstandigheden van deze herfst nog niet gezaaid zijn, wordt het zachtjes aan toch tijd de zomergranen te zaaien. De huidige lage graanprijzen moedigen nog niet echt aan veel graan te zaaien, maar voor de vruchtwisseling en de bodem blijft graan toch een belangrijk gewas. Ik ben benieuwd hoe de ontwikkeling van de graanprijs eruit gaat zien.
Spannende tijd
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










Als poetin niet wint komt oekraine waarschijnlijk bij europa. Moeten we daar blij mee zijn? Dan gaat bijna al het geld van brussel naar kiev en producten uit oekraine overstromen onze markten. Grote amerikaanse bedrijven bezitten samen met de maffia het land en profiteren maximaal terwijl de gewone oekrainer arm blijft. Als er dan later een leider komt zoals de huidige van hongarije is het fiasco compleet. Oekraine nu knuffelen is mooi maar denk ook aan later.