Geen hoger GLB-voorschot van 70% voor Nederlandse boeren

hoger GLB-voorschot Nederland

Nederlandse boeren krijgen geen hoger voorschot op het hun toebedeelde geld voor het EU-landbouwbeleid, zoals de Europese Commissie wil. Foto: Andrea van Schaik


Nederlandse boeren krijgen geen hoger voorschot op het hun toebedeelde geld voor het EU-landbouwbeleid zoals de Europese Commissie wil. Dat laat een woordvoerder van het ministerie van LVVN weten.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

EU-lidstaten krijgen vanuit het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid geld dat zij direct aan boeren kunnen betalen. Boeren kunnen daarbij nu een voorschot van 50% krijgen. De Europese Commissie maakte woensdag bekend dit voorschot vanaf 16 oktober naar 70% te willen verhogen.

Met de verhoging naar 70% wil de Europese Commissie tegemoetkomen aan acute geldproblemen waarmee veel boeren in de EU kampen. Extreem weer en onzekerheid in de internationale handel zijn hier de grootste oorzaken van, laat de Commissie weten. Ook de voorschotten voor subsidies in het kader van plattelandsontwikkeling worden verhoogd, van 75 naar 85%.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.