Boer wordt niet extra gekort op gebruiksruimte bij weidegang op bufferstrook
Veehouders die koeien laten lopen op bufferstroken hoeven niet te vrezen voor een extra korting op hun stikstofgebruiksnorm. Dat laat het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit weten.

Boeren die koeien weiden op bufferstroken hoeven dit jaar geen rekening te houden met extra korting op hun gebruiksruimte. – Foto: Mark Pasveer
In het 7e Actieprogramma Nitraatrichtlijn (7e AP) staat dat een dergelijke korting er wellicht zou komen. De reden is omdat er bij weidegang op bufferstroken toch mest op de bufferstroken terechtkomt, terwijl dit niet meetelt voor de mestplaatsingsruimte.In het 7e AP stelt het ministerie dat dit nader wordt uitgewerkt met waar nodig een (grondsoort- en gewasafhankelijke) beperkte generieke verlaging van de stikstofgebruiksnorm. In de uitvoeringsregels is dit echter niet opgenomen.LNV meldt in een reactie dat boeren die koeien weiden op bufferstroken dit jaar geen rekening hoeven houden met extra korting op hun gebruiksruimte. Er is ook geen voorstel om die korting op een later moment wel in te voeren, aldus het ministerie. Wel telt de bufferstrook dus niet mee voor de mestplaatsingsruimte.
GLB-regels bufferstroken worden versoepeld
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










test