Campagneprijs Avebe komt op €110

Avebe, verwerker van zetmeelaardappelen, heeft de campagneprijs voor het afgelopen seizoen vastgesteld op €110 per ton, inclusief €5 ledentoeslag. Dit is gelijk aan de eerder afgegeven basisprijs. De campagneprijs is uiteindelijk €5 lager dan vorig seizoen, maar nog wel €10 hoger dan over het seizoen daarvoor.

Nazomer 2025, zetmeelaardappelen laden in Bourtange (Gr.). Foto: Koos van der Spek.

Nazomer 2025, zetmeelaardappelen laden in Bourtange (Gr.). Foto: Koos van der Spek.


Het gaat om de prijs voor A-aardappelen. De concrete uitbetalingsprijs kan per situatie verschillen, want die hangt ook af van prestatievergoedingen voor zetmeelgehalte, levertijdstip, kwaliteit en vollevering. Aan het eind van het jaar volgt mogelijk nog een resultaatvergoeding, als de resultaten van het bedrijf dat toelaten.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

De coöperatie laat doorschemeren blij te zijn dat de prijs stabiel is gebleven in moeilijke marktomstandigheden, met een groot aanbod van aardappelen, lage aardappelprijzen en hoge kosten voor onder meer energie.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Snel delen


Sectornieuwsbrief Akkerbouw


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.