‘Gangbaar is ook dierwaardig’

gangbare melkveehouderij

In een lichte, ruime ligboxenstal kunnen koeien zelf bepalen wanneer ze lopen, liggen, eten of drinken. Foto: Andrea van Schaik


Kijk, daar word ik nu niet goed van. Met grote letters staat in de krant over het nieuwe convenant: ‘Stappen naar een dierwaardige veehouderij’. Net alsof we nu onze dieren niet dierwaardig houden. Want dat zegt de krantenkop in feite. Als het dierwaardig móét, dan houden we nu de dieren niet dierwaardig. Daar protesteer ik met klem tegen.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Ligboxenstal versus vroeger

Dan heb ik het vooral over de rundveehouderij. Wat hebben de dieren in een lichte, ruime ligboxenstal een prachtig leven. Ze kunnen lopen als ze willen, liggen als ze willen en er is altijd voer en water. Wat een verbetering vergeleken met vroeger op de boerderij van mijn vader. Daar stonden de koeien de hele winter op krappe stallen. Een paar vierkante meter ruimte hadden ze, meer niet. En ze moesten maar afwachten of en wanneer er voer kwam. Natuurlijk, ze werden prima verzorgd, maar hun levensruimte was veel beperkter dan de ligboxenstal van nu. Daarin hebben ze een zeer dierwaardig bestaan. Dat is de reden dat ik boos ben om die kop ‘naar een dierwaardig bestaan’.

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.